Tábor 2011 - Mojtín

7. 4. 2011

Tento rok sme tábor opäť prežili aj s 93. prístavom vodných skautov. Pre Gumkáčov a Morských vlkov sme mali pripravenú etapovú hru s tématikou Divokého západu. Aj keď ste to už určite od detí počuli, v skratke to sem spíšeme.

V nedeľu deti stretli vedca, ktorý ich vzal na cestu časom. Uprostred výletu sa však stroj pokazil a ocitli sa medzi kovbojmi v osade Ford Michigan. V pondelok zbierali stopy, ktoré tam ostali po prepade vozu. Šerif a jeho spolupracovníci presviedčali, že za všetko môžu "červenokožci" Čirokézovia. V utorok sa vybrali na výpravu nájsť 4. kúsok mapy, čo sa im podarilo aj keď kovboji boli prepadnutí indiánmi a vrátili sa do tábora doráňaní a nahnevaní. Večer boli teda deti vyslané za indiánmi, aby zistili koľko majú mužov, zbraní a kde sa nachádza ich tábor. Indiánov vyrušili uprostred snemu, ale tí im ukázali, že sa ich nemusia báť, že kovboji o nich klamú a pozvali ich k nim aj na druhý deň. V stredu ráno opäť navštívili indiánov a spriatelili sa s nimi. Preto ich večer pozvali k nim do tábora. Deti teda strávili noc mimo Ford Michiganu pod ochranou indiánov (myslím, že to bol pre nich jeden z najlepších zážitkov). Taktiež indiánom vysvetlovali čo je to bicykel, auto, mrakodrap, naháňačka a kto je Chuck Norris. Vo štvrtok sme doobedie strávili na plavárni a poobede si deti s pomocou Pocahontas pripravili "guličky svornosti" a kresby zmierenia. Večer sa začal boj a deťom sa ho vďaka týmto veciam podarilo zastaviť. Kovboji teda vydali vedca a ten ich vzal naspäť do našej doby. Deti vybiehali z hangára s výkrikmi: "konečne doma!", "hurá už sme v našej dobe!", "a sme tu!". V noci nás ešte čakal táborák a tábor sa mohol skončiť. Cesta v čase nakoniec dopadla dobre aj keď neboli v správnej dobe :-).

Tábor sa naozaj vydaril. Dúfame, že sa deťom páčil a že si odniesli veľa zážitkov :-). Neskôr sem skúsime dať aj nejaké fotky, no nebude ich veľa, pretože prvé dni tábora zostali takmer bez záznamu.

Nakoniec pridávam odkaz na článok nášho zdravoťáka Mareka: http://medium.skauting.sk/akcie/taborovy-ohen-v-srdciach/

Tešíme sa na ďaľší tábor a spoluprácu :-)